Pierwsza Komunia Święta to niezwykłe wydarzenie dla całej rodziny dziecka, które po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Rodzice, chrzestni, ciocie i dziadkowie dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej myślą o tym, co podarować dziecku dużo wcześniej. Wiemy, jak ważne jest to duchowe przygotowanie. Prezent ma być uzupełnieniem czy raczej zwieńczeniem tej drogi. Jednocześnie chcemy, by był wyrazem troski i zaangażowania w dalszy duchowy rozwój młodego człowieka.  Dlatego też w dzisiejszym artykule zapraszamy Was do przeczytania naszych propozycji na wyjątkowy prezent na Komunię dla chłopca. Jako obdarowujący chcemy, by nasz dar był wyjątkowy.  Szukamy czegoś odpowiedniego i  jednocześnie atrakcyjnego dla dziecka tu i teraz. Chcemy także, by kiedy biała alba zniknie w szafie, prezent przypominał, że Komunia to kolejny etap życia i… drogi do nieba.

Gra planszowa jako prezent na Komunię dla chłopca

Droga do Nieba gra planszowa to nasza pierwsza propozycja prezentu na Komunię. W tej grze dla całej rodziny chodzi o to samo, o co w życiu — aby dobrze przeżyć Drogę do Nieba! Każda rozgrywka to jakby symulacja życia w kontekście religijnym i świetny sposób na dobrą, rodzinną zabawę. Jednocześnie pytania, na które trzeba odpowiadać grając, weryfikują lub pomagają nam zdobyć wiedzę z Biblii, sakramentów czy katechizmu. Planszówka ta jest chętnie polecana, a opinie zadowolonych graczy mówią same za siebie – to doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Książki na prezent na Pierwszą Komunię Świętą

YOUCAT dla dzieci – to książka, którą stworzono w formie pytań i odpowiedzi, a która pomoże dzieciom w odkrywaniu nauczania Kościoła katolickiego. Do każdej odpowiedzi  na pytanie umieszczono różne wspierające informacje dla rodziców, takie jak przykładowo cytaty z Biblii, myśli świętych czy tłumaczenia trudnych słów i terminów teologicznych. Poznawanie zawartości tej książki może być odkrywcze zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Dla tych drugich może ona stać się narzędziem do odpowiedzi na liczne pytania, które lubią zadawać dzieci w tym wieku.  

Innym pomysłem na idealny prezent na Komunię dla chłopca może być książka pt. „Niepojęty”. To 100 opowiadań, pobudzających do zachwytu nad boską kreatywnością. Dzięki niej możemy poznać ziemię, oceany, pogodę i inne atmosferyczne cuda.  Zajrzeć do kosmosu, a nawet poznać galaktyki i gwiazdy, zgłębić tajemnicę naszego umysłu ciała i wyobraźni, czy też dowiedzieć się więcej o zwierzętach – od niepozornego gołębia, aż po olbrzymie dinozaury. W każdym opowiadaniu znajduje się fragment pt. „zdumiewające”, który zawiera fascynujące fakty, ćwiczenia do wykonania oraz modlitwę.  

Biblie na prezent na Komunię dla chłopca

Biblia to częsty pomysł na prezent na Komunię dla chłopca.Biblia w komiksie” to rysunkowe  zobrazowanie Pisma Świętego w atrakcyjnej dla dziewięciolatka obrazkowej formie. Chłopcy uwielbiają komiksy, dlatego chętnie sięgną po Biblię właśnie takiej formie. Do ich rąk trafia przyjemnie przedstawiona historia zbawienia – od stworzenia świata do zmartwychwstania i tworzenia Kościoła przez uczniów. Kolejnym ciekawym komiksem, obrazującym biblijne historie, jest „Pismo Święte w komiksie”. Tym razem mowa o opracowaniu wydanym przez Polaków  – Paweł Kołodziejski stworzył rysunki, a o. Cyprian Janusz Moryc OFM napisał teksty wprowadzające oraz opisy postaci biblijnych. Również w formie komiksu zostało zobrazowane życie Chrystusa: „Jezus - komiks to barwnie ilustrowana pozycja dwóch bardzo znanych rysowników. Ben Avery i Sergio Cariello, którzy współpracowali z wielkimi wydawnictwami, między innymi studiem Marvel, stworzyli najpełniejszą adaptację graficzną życia Chrystusa.

Inną propozycją na świetny prezent na Komunię dla chłopca może być „Biblia młodego detektywa”. Kto nie widział młodego chłopca bawiącego się w detektywa, niech pierwszy rzuci kamień. Książka zawiera 28 opowiadań biblijnych, spośród których 14 opowieści pochodzi ze Starego Testamentu, a pozostałe 14 – z Nowego Testamentu. W każdej z nich dzieci wraz z Zosią i Tomkiem, którzy jako mali detektywi towarzyszą nam w czytaniu, mogą poznać ważne fakty z Biblii, pogłębiając swoją wiarę.

Warte uwagi jest także „Pismo święte dla młodych”, zwane często „Biblią z papugą”. Zdaniem teologów papuga jest przewodniczką po kartach tego Pisma Świętego nie bez powodu. Każdy kojarzy fakt, że papuga potrafi naśladować mowę człowieka przez powtarzanie po nim słów, niewielu jednak wie, że jedynym słowem, jakie potrafi wypowiedzieć samodzielnie jest „ave” – czyli łacińskie „bądź zdrów”. W książce znajdziemy autentyczny przekład Pisma Świętego w wydaniu Biblii Tysiąclecia z pomocnymi i atrakcyjnymi dla dzieci rysunkami, ramkami, mapami oraz przykładami, jak wprowadzić Słowo Boże do swojego życia.

Więcej pomysłów na prezent na Komunię dla chłopca odkryć można w naszym sklepie, a informacje o poszczególnych produktach znajdziecie, klikając w nazwę każdej z propozycji – zachęcamy do klikania. Jeśli interesują Was tego typu zestawienia i chcecie otrzymywać takie i podobne artykuły, zapraszamy także do zapisu do naszego newslettera – jego subskrybenci otrzymują rabat na zakupy w naszym sklepie.