• Kategorie
  • Szukaj
  • Wielki Post

Witaj w kategorii „Wielki Post”. W naszej księgarni katolickiej znajdziesz produkty dobrane w taki sposób, aby towarzyszyły Ci w czasie przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nasza oferta ma wesprzeć Cię w duchowym zmaganiu podczas 40-dniowego okresu Wielkiego Postu. Na Wielki Post polecamy m.in. wielkopostnik dla dzieci, zeszyt walki duchowej dla małżonków i Biblię dla młodych dla nastolatków, a także grę „Droga do nieba” dla całej rodziny.

Wielkopostnik  dla dzieci

Wielkopostnik dla dzieci to doskonałe narzędzie dla najmłodszych. Wielkopostnik przypomina kalendarz na biurko, a każda strona to jeden dzień, na który przewidziana jest zagadka lub zadanie do wykonania. To 50 stron stworzonych przez wielodzietną mamę kart, przygotowanych specjalnie dla dzieci. Pomogą im one od Środy Popielcowej do Poniedziałku Wielkanocnego każdego dnia zbliżać się do Boga, by lepiej mogły zrozumieć ofiarę miłości krzyża. To praktyczna pomoc w zgłębianiu tajemnic wiary i w odkrywaniu znaczenia Wielkiego Postu w sposób dostosowany do dzieci od 4 lat.

Zeszyt walki duchowej na Wielki Post

Dla dorosłych, będących w sakramentalnym związku małżeńskim, na Wielki Post polecamy notatnik do wypełniania pt. „Zeszyt walki duchowej dla małżonków”. Jest to zbiór inspirujących modlitw, refleksji i ćwiczeń, które pomagają małżonkom odnaleźć się w trudnych sytuacjach i stopniowo uzdrawiać swoją relację. Publikacja ta dedykowana jest wszystkim małżeństwom, które podjęły ten związek z pełną powagą i zobowiązaniem na długie lata. Zeszyt został stworzony przez ks. Teodora Sawielewicza we współpracy z pedagogiem specjalnym i terapeutą Roksaną Cwynar oraz jej mężem, Andrzejem Cwynarem, ekonomistą i Liderem Edukacji Finansowej CROWN.

Dla nastolatków na Wielki Post

Dla młodych polecamy „Biblię dla Młodych”, czyli oryginalny przekład Pisma Świętego – Biblii Tysiąclecia, dostosowany do potrzeb i zrozumienia młodego czytelnika. Bogato ilustrowana i opatrzona prostymi, klarownymi objaśnieniami.  Biblia w tym wydaniu zachęca młodych ludzi do odkrywania i zgłębiania Bożego Słowa w sposób dostosowany do ich wieku i doświadczenia.

Dla rodziny na Wielki Post

Aby przypomnieć sobie, o co chodzi w Wielkim Poście i czym kończy się nasze życie, właśnie dzięki ofierze krzyża Jezusa Chrystusa, polecamy rodzinną grę „Droga do nieba”. To kilkudziesięciominutowa planszówka, w którą może zagrać już pięciolatek. Duża plansza może zgromadzić i dzięki temu zjednoczyć przy stole całą rodzinę. Gracze poruszają się po planszy za pomocą kostki, po drodze zmagając się z religijnymi pytaniami i trudnościami życia. Ta gra zapewnia rozrywkę, a także inspiruje do refleksji nad wartościami duchowymi i podtrzymuje atmosferę wspólnej zabawy w gronie bliskich.