• Becz i dzwoń dzwoneczkiem - ks. Piotr Pawlukiewicz

Liczba stron: 216 | Okładka: miękka ze skrzydełkami | Wymiary: 125 mm x 195 mm x 16 mm |

Dla kogo Dla kobiet, Dla mężczyzn, Dla młodzieży
44.90
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów. Dostaniesz 1 pkt za każdą wydaną złotówkę. 10 pkt = 1 zł na przyszłe zakupy.
Opinie
Wysyłka w ciągu natychmiast
Cena przesyłki 14.9
Odbiór osobisty w Radomiu 0
Odbiór osobisty w Radomiu 0
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier InPost 18.9
Wysyłka za pobraniem - płatność kurierowi 24.9
Dostępność Mało
ISBN 978-83-966669-0-1
Masz pytanie?

(W SKRÓCIE) 3 powody do zakupu Becz i dzwoń dzwoneczkiem:

1. Rekolekcje z humorem: Książka oferuje poruszające kazania ks. Pawlukiewicza z odrobiną humoru, które mogą pomóc w zrozumieniu trudnych kwestii wiary.
2. Mądrość i refleksje: Anegdoty i opowieści w książce kryją w sobie głębsze przesłania i nowe spojrzenie na życie.
3. Pomocne rady: Ksiądz Pawlukiewicz dotyka istotnych aspektów życia, oferując praktyczne porady dotyczące miłości, relacji, akceptacji siebie i wiary.

Pełny opis Becz i dzwoń dzwoneczkiem - rekolekcje i kazania księdza Pawlukiewicza

Oddajemy w Wasze ręce spisane i na nowo zredagowane rekolekcje, które ks. Piotr Pawlukiewicz wygłosił w 2012 r. we wrocławskim duszpasterstwie „Maciejówka". Postanowiliśmy odkopać tę drogocenną perłę z piasków naszego archiwum i otworzyć przed Wami kolejną możliwość spotkania z tym wyjątkowym kaznodzieją, jego legendarnym poczuciem humoru, niezwykłą wrażliwością, ale przede wszystkim - konkretem, czyli umiejętnością nazywania rzeczy po imieniu. W świecie pełnym relatywizmu wielu z nas z pewnością właśnie tego szuka.

Anegdoty ks. Piotra Pawlukiewicza w Becz i dzwoń dzwoneczkiem

I choć może część anegdot, które wspomniane są w tej książce już znacie, to jesteśmy przekonani, że między ich wierszami znajdziecie wiele mądrości i nowych myśli. Jak w kalejdoskopie, w którym te same kryształy z każdym ruchem tworzą zupełnie nowy, zachwycający obraz.

Z książki „Becz i dzwoń dzwoneczkiem" dowiesz się:

-jak pozbyć się fałszywego „ja" i stać się prawdziwym sobą;

-jak dotrzeć do skarbów kryjących się w ludzkim sercu;

-co trzeba zrobić, żeby pokonać słabości, które ciągle do nas wracają;

-dlaczego w życiu ważny jest konkret;

-co to znaczy: być specjalistą od spraw własnej płci;

-na czym polega istota chrześcijańskiej walki.

Wojowanie chrześcijańskie to nie są armaty, pięści czy kopniaki, tylko walka wewnętrzna, która wyraża się w codziennym, zwyczajnym życiu.

Barwne opowieści księdza Piotra Pawlukiewicza w Becz i dzwoń dzwoneczkiem

W tej książce ks. Pawlukiewicz, tworząc kolaż z barwnych opowieści o sobie i ludziach spotkanych na przestrzeni życia, porusza ważne kwestie i nazywa problemy, którym stawiamy czoła na co dzień. Dzięki temu, zauważone i zdefiniowane, mogą zostać pokonane. Mówi o sprawach aktualnych i pewnie też bliskich każdemu: o wyzwaniach męskości i kobiecości, a także ich zderzeniu w związkach, o sposobach na poprawienie komunikacji między kobietą i mężczyzną, szczególnie w trudnościach wynikających z różnic płciowych; o akceptacji siebie, swojej historii i dotarciu do wnętrza swojego serca; o uwolnienia prawdziwego „ja" spod warstw przyzwyczajeń, stereotypów i codziennych słabości; o Maryi i jej wyjątkowości, z której całymi garściami możemy czerpać inspiracje do codziennego, prostego i pięknego życia; o tym, jak żyć w prawdzie, z podniesioną głową podejmując wyzwania, jakie stawia przed nami chrześcijaństwo.

Radość w Panu polega na tym, że On nas znalazł. Historia ludzkości to film katastroficzny o tym, że zginęło paręnaście miliardów ludzi i Jezus ich odnalazł.

 

Książkę Becz i dzwoń dzwoneczkiem polecają:

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy trzeba przeprosić żonę i przywiązać się do kaloryfera, dlaczego należy chwalić męża, jak smakuje wojskowa kanapka z tytoniem od ojca i czego bał się ksiądz Piotr Pawlukiewicz przed moim ślubem - koniecznie sięgnij po tę książkę! Ale uprzedzam, być może po tej lekturze czeka cię poważny remont w życiu. Zaryzykuj, przeczytaj, nie pożałujesz!

Małgorzata Kożuchowska

Ksiądz Piotr wielokrotnie wyciągał mnie z otchłani mego grzechu i głupoty, wydobywał na brzeg niczym ratownik topielca, któremu uratowano życie. Teraz, kiedy zjednoczył się z Najwyższym, często proszę go o pomoc i wstawiennictwo, bym potrafił zrozumieć to, czego nie potrafię ogarnąć i co nie jest we mnie jasne. Książka Becz i dzwoń dzwoneczkiem stanowi dla mnie kolejną możliwość spotkania z księdzem Piotrem.

Tadeusz Chudecki

O księdzu Pawlukiewiczu

ks. Piotr Pawlukiewicz dokonał prawdziwego przełomu wprowadzając na polską ambonę język obrazowy, żywy, bliski odbiorcom, z jednej strony pełen inteligentnego poczucia humoru, a z drugiej wzruszający do łez. Jego retorykę wyróżniała rzadko spotykana u kaznodziejów umiejętność mówienia wprost do serca. Doktor i wykładowca homiletyki. Autor popularnych publikacji o tematyce miłości i płciowości. Warszawiak z krwi i kości. Zmarł w marcu 2020 r. w wieku 60 lat. Przez wiele lat zmagał się z chorobą Parkinsona.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie