• Temperamenty - Gdybym był inny, tobym siebie kochał - ks. Mirosław Maliński

Liczba stron: 285 | Okładka: zintegrowana | Wymiary: 124 mm x 194 mm |

Dla kogo Dla kobiet, Dla mężczyzn, Dla młodzieży
Brak towaru
44.90
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów. Dostaniesz 1 pkt za każdą wydaną złotówkę. 10 pkt = 1 zł na przyszłe zakupy.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14.9
Odbiór osobisty w Radomiu 0
Odbiór osobisty w Radomiu 0
Paczkomaty InPost 14.9
Kurier InPost 18.9
Wysyłka za pobraniem - płatność kurierowi 24.9
Dostępność Brak towaru
ISBN 9788395154942
Masz pytanie?

(W SKRÓCIE) 3 powody do zakupu Temperamentów księdza Malińskiego

1. Samopoznanie: książka pomaga czytelnikom zrozumieć i zaakceptować swoje wrodzone cechy osobowości.
2. Wzmacnianie relacji: autorzy prezentują praktyczne wskazówki dotyczące budowania więzi z innymi, wykorzystując wrodzone temperamenty.
3. Humor i satyra: książka łączy poważne treści z lekkim humorem i anegdotami, ułatwiając przyswajanie istotnych informacji.

Temperamenty księdza Malińskiego

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą poznać i pokochać siebie - swoje wrodzone i niezmienne cechy, które nie zawsze łatwo jest zaakceptować, ale jeśli się to uda, przynosi to wspaniałe owoce rozwoju.

Temperamenty pozwolą Ci zrozumieć siebie i ludzi

To książka, która pomoże Ci lepiej zrozumieć siebie i ludzi, z którymi żyjesz na co dzień, a także rozróżniać, co jest niezmienną cechą Twojej osobowości, którą warto zaakceptować, a nad czym możesz pracować, by wzmocnić swój charakter. Dowiesz się z niej także więcej o typach osobowości - jakie cechy charakteryzują melancholika, choleryka, flegmatyka i sangwinika, a także co z tego wynika dla nich samych oraz dla ich otoczenia.
Książka pomoże Ci:
●    poznać i zaakceptować siebie;
●    dostrzec swoje mocne strony;
●    właściwie pracować nad sobą i rozwijać wrodzony potencjał;
●    zrozumieć osoby, z którymi żyjesz;
●    rozpoznać temperament u dziecka i współpracować z nim w procesie wychowania

Spis treści Temperamenty - Gdybym był inny, tobym siebie kochał

Korespondencja publiczna -  przedsłowie dr Marii Popkiewicz-Ciesielskiej
Wstęp
1. O temperamencie jako takim
2. Choleryk
3. Sangwinik
4. Melancholik

5. Flegmatyk
6. Retrospekcja
7. Połączenia temperamentów
8. Temperamenty u dzieci - nieporadnik
9. Po co ta książka?

Anegdoty w Temperamentach księdza Malińskiego

Książka ks. Malińskiego jest jak oszlifowany diament, skrzący się blaskiem humoru, anegdot i żartów, a jednocześnie pełen cennych wartości. Kabaretowy tembr, od którego nie stroni autor, ułatwia przyswojenie istotnych informacji o otaczającym nas świecie. W tak wyjątkowej atmosferze poznajemy poważną i precyzyjną analizę ludzkich osobowości, która porządkuje być może chaotyczne, porozrzucane w naszej głowie informacje, w spójną całość.
Bo przecież każdy wie, że ludzie się różnią: jedni, zamknięci we własnym, wewnętrznym świecie godzinami snują refleksje, inni tryskają zawsze humorem i sypią anegdotami jak z rękawa, inni, zazwyczaj pogodni, zgadzają się na wszystko, co przyniesie im los, a jeszcze inni znani są z tego, że stanowczo i czasem nawet agresywnie potrafią doprowadzić do celu każde przedsięwzięcie.

Czy jest w tych ludzkich cechach jakiś ukryty klucz? Co mogę w sobie zmienić, a co jest nieodkrytym bogactwem, wyjątkową barwą w palecie kolorów mojej osobowości, którą należy oswoić i pokochać?

Autor przekonuje, że każdy z nas ma niezmienne, wrodzone cechy, z którymi nie powinien walczyć, ale przyjąć i zaakceptować. Jak to zrobić? Wystarczy zrozumieć swój temperament i wykorzystać do pracy nad sobą praktyczne wskazówki zawarte w książce. Nie są to rady „dobrego wujka", ale przemyślane i niezwykle trafne rozwiązania.

Nie ma temperamentów złych i dobrych, ale każdy nadaje się, by na jego podstawie wypracować solidny charakter. Autor książki celowo wybiera jedną z najprostszych typologii osobowości, czyli podział na cztery temperamenty (melancholik, choleryk, flegmatyk, sangwinik). Nie chce skupiać się na szczegółowych analizach, ale w sposób prosty i przejrzysty ukazać funkcjonujące schematy, jednocześnie ufając, że czytelnik łapiąc istotę, z resztą sam sobie poradzi.

Treść książki została zilustrowana satyrycznymi komiksami przez Jarka Kozłowskiego, co w połączeniu z humorem i anegdotami Maliny tworzy wyjątkowy tandem, którego konsekwencją jest starannie wydana, smakowita książka.

Opinie: Temperamenty ks. Maliński

Dużo treści, która pomaga lepiej zrozumieć samego siebie. Podana w jasny sposób, ze sporą dawką humoru i pysznych anegdot. Dzięki temu zrozumiałem wiele ze swoich zachowań, co pomogło mi zaakceptować siebie.
                                            Jakub

Treść „przez każdego od zawsze" rozumiana intuicyjnie - wreszcie uporządkowana, z obrazami wbijającymi się trwale w zwoje mózgowe. Wszak dobry żart jest znakomitym nośnikiem zapamiętywania ważnych informacji. Tę publikację zaliczam do niewielu na mojej półce książek z przymiotnikiem „smakowita".
                                            Alicja                           

Teraz już wiem, dlaczego tak lubię relaks... Mogłem poznać lepiej siebie i bliskich. I to w bardzo przyjemny i momentami przezabawny sposób!
                                            Krzysztof

Książka ta nie tylko pozwoliła mi zrozumieć siebie i moje zachowania, ale przede wszystkim zwiększyła moją otwartość na drugiego człowieka, na jego reakcje i myśli. Uczę się akceptować zachowania innych, dzięki temu, że rozumiem ich podstawę i przyczynę.
                                            Kamila

Autor Temperamentów

ks. Mirosław Maliński „Malina"- rasowy choleryk, który nie zawsze sobie z tym radzi. Urodzony w Wielkopolsce, dzień po wystrzeleniu w kosmos pierwszej polskiej rakiety meteorologicznej Meteor. Obraca się w środowisku akademickim. Lubi to. Pasji zbyt wiele, cierpliwości zbyt mało. Z wykształcenia geodeta i teolog. Mieszka na strychu ze studentami, w domu, którego drzwi zawsze są otwarte, podobnie jak lodówka.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie