Maj to szczególny miesiąc, a Dzień Mamy to wyjątkowy dzień. Dzień Matki – jedyny dzień w roku, kiedy możemy zatrzymać się na chwilę, wypełnić serca uznaniem i uczcić tę niezastąpioną postać w naszym życiu. A właściwie postacie, ponieważ nie możemy zapominać o prezencie Pana Jezusa, który dał nam Swoją Matkę. Maryja stała się naszą drugą Mamą, Opiekunką i Wspomożycielką z nieba. Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na wyjątkowy prezent na Dzień Mamy – zapraszamy do lektury!

Modlitwa – najlepszy prezent na Dzień Mamy

Najpiękniejszym prezentem zarówno dla boskiej, jak i tej ziemskiej mamy będzie oczywiście modlitwa – dziękczynienie za jej łzy, pomoc, poświęcenie, nieprzespane noce, karmienie, przytulanie… Wzruszająca, szczerze wypowiadana modlitwa może wnosić do nieba serce pełne wdzięczności za miłość i opiekę. Modlitwa za mamę w Dzień Mamy może być wyrazem naszej największej troski i najlepszym prezentem, jaki możemy jej ofiarować.

Różańce na rękę

Skoro najlepszy prezent dla mamy to modlitwa, najbardziej właściwym narzędziem będzie w takim przypadku różaniec. W naszej księgarni katolickiej znajdziesz kilka różnych różańców na rękę z kamieni półszlachetnych. Różaniec na ręku to nie tylko modlitewny instrument do przesuwania paciorków, ale także symbol łączności z Maryją, Matką Kościoła. Będzie to więc prezent, który z pewnością spodoba się obu mamom.

Ciekawe książki na Dzień Mamy

Dla mam, które lubią czytać, proponujemy kilka książek, które nie tylko dostarczą chwil relaksu. Wybrane przez nas tytuły pozwolą im wyruszyć w intrygującą podróż po kartach lektur, które mogą odmienić ich życie. Poniższe pozycje zawierają zarówno inspirujące historie, jak i mądre przemyślenia, pozwalające wzbudzić w odbiorcy nowe spojrzenie na macierzyństwo.

„O poczuciu własnej wartości֨” – Izabela Antosiewicz

Książka „O poczuciu własnej wartości” autorstwa Izabeli Antosiewicz jest wyjątkowym drogowskazem w podróży ku odkrywaniu własnej wartości i znaczenia w życiu. Jej mądre słowa i inspirujące przemyślenia stanowią doskonały prezent dla każdej mamy – mogą pomóc jej odkryć siłę i piękno, jakie nosi w sobie. To książka, która głęboko dotyka serca i przypomina o tym, że każda mama jest niezastąpionym skarbem, godnym najwyższego szacunku i miłości.

"Boski Bullet Book – Poczuj miętę do Słowa"ֲ

Książka „Boski Bullet Book – Poczuj miętę do Słowa” to niezwykły przewodnik, który w sposób kreatywny i inspirujący wprowadza czytelnika w świat Biblii. Ma lekki styl i zawiera praktyczne wskazówki, pomocne dla każdej mamy, pragnącej pogłębić swoją relację ze Słowem Bożym.

„Maryja – kobieta naszych czasów”

„Maryja - kobieta naszych czasów” autorstwa Antonio Bello to książka, która przenosi czytelnika w fascynującą podróż przez życie Matki Bożej, ukazując jej uniwersalne znaczenie i aktualność w dzisiejszym świecie. Bello w sposób głęboki i inspirujący przedstawia Maryję jako wzór dla współczesnych kobiet, podkreślając jej siłę, mądrość i miłość, które stanowią niezastąpiony wzór do naśladowania. Podarowując książkę mamie, możemy pomóc jej zbliżyć się do kobiety, na której może się wzorować.

„Kecharitomene” – ks. Dominik Chmielewski

„Kecharitomene” księdza Dominika Chmielewskiego to książka, która ukazuje rolę Maryi w historii zbawienia oraz zachęca do zgłębiania jej osobistej relacji z każdym z nas. To inspirujące dzieło, które prowadzi czytelnika do odkrycia głębszej więzi z Maryją i pozwala doświadczyć jej matczynej miłości i opieki.

Boskie kubki na Dzień Matki

Z okazji Dnia Mamy można sięgnąc również po nieco bardziej nietypowy prezent i… podarować jej kubek. W przypadku dostępnych w ofercie naszego sklepu internetowego kubków, każdy z nich jest nie tylko użytecznym narzędziem do picia ulubionej herbaty czy kawy, ale także przypomnieniem o mądrości zawartej w Piśmie Świętym. Zamiast utartego tekstu „Kochanej mamie” nadrukowanego na kubku, oferujemy produkty z wyjątkowymi słowami, skierowanymi dla Mam. Każdy cytat, wygrawerowany na kubku, jest jak mała dawka duchowego wsparcia i inspiracji, która towarzyszy pijącemu w codziennych chwilach. Kubki mają różne kolory i pojemności.

Lusterka z cytatem

Na koniec na Dzień Mamy polecamy także lusterka z piękną myślą lub cytatem z Pisma Świętego. Na pudełku każdego z nich jest kilka słów, przypominających o miłości naszego Boga. Warto podarować mamie takie wyjątkowe lusterko z inspirującym cytatem lub krótką myślą. Dzięki niemu codziennie będzie miała przypomnienie o naszej miłości i wsparciu.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje upominków dla mamy z okazji zbliżającego się święta przypadły Wam do gustu. Więcej pomysłów na Dzień Matki znaleźć można w naszej kategorii dla kobiet. Jeśli jesteś mamą – wszystkiego najlepszego z okazji Twojego Święta! Ciebie także zapraszamy do zakupów, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zrobić sobie prezent.